47. kolo hokejovej Tipos extraligy

15.02.2012 Celý región

HK 36 Skalica - HK AutoFinance Poprad 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Góly: 32. R. Školiak (Šátek), 56. Pálffy (T. Višňovský, R. Školiak), 57. Lušňák (J. Hruška, Obdržálek), 59. Obdržálek (z trest. strieľania) - 25. Strömberg, 26. Svačina (A. Kroták, R. Rapáč), 44. Strömberg (Koskinen)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Svačina (Poprad) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, Pálffy (Skalica) 10 min za nešportové správanie
rozhodovali: Lokšík - P. Stano, Kacej
1994 divákov

Skalica: Lakosil - Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Kloz, Jankovič, Křetinský, Gula, Magušin - Pálffy, R. Školiak, Obdržálek - Lušňák, J. Hruška, T. Višňovský - Kutálek, Holovič, Šátek - J. Jurík, Klejna, R. Konečný
Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Kramár, Fabian - Strömberg, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Michal Chovan - Svačina, A. Kroták, R. Rapáč - Škovira, S. Takáč, Homa

V skalickej Max aréne sa v šlágri kola stretli susedné mužstvá extraligovej tabuľky Skalica a Poprad. Od začiatku bola hra vyrovnaná. V 12. minúte mal Pálffy na svojej hokejke možnosť dostať domácich do vedenia, no z bezprostrednej blízkosti neprekonal Melicherčíka. Na druhej strane zahrmelo pri presilovej hre hostí, no strelu Kovačeviča od modrej čiary obrana domácich doslova upratala od bránkovej čiary. V závere domáci zvýšili úsilie, no ich strely končili na pozornom brankárovi hostí.
Druhú časť zápasu začali lepšie hostia. Domáci sa dopustili série chýb pri rozohrávke, čo využil Strömberg na strelenie úvodného gólu. Z ďalšieho protiútoku pridal druhý Svačina a domáci sa dostali do útlmu. Ich čas prišiel pri presilovej hre o dvoch hráčov, keď pohotovou strelou znižoval Školiak. V ďalších minútach mali Skaličania výhodu päťminútovej presilovej hry, no vyťažili z toho len strelu do žŕdky z hokejky Lušňáka.
V tretej časti začala Skalica v útlme. Zaváhanie obrany domácich využil Strömberg na zvýšenie vedenia hostí. Stretnutie vyzeralo ako jasná záležitosť Popradčanov, ktorí kontrolovali hru. No prišiel záver a chvíľa Pállfyho, ktorý zavelil do útoku a znížil vedenie na 2:3. V ďalšej minúte dal Lušňák gól a bolo vyrovnané - 3:3. V 59. minúte pykali Popradčania za faul a trestné strieľanie Obdržálek premenil. Záver stretnutia bol trochu hektický, ale nakoniec si body zaslúžene pripísala Skalica.

Peter Oremus, tréner Skalice: "Stretli sa kvalitné mužstvá. My sme vedeli, že Poprad hrá dobrý hokej. Ukázalo sa a je vidieť, že treba hrať plných šesťdesiat minút a to sa nám oplatilo."
Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: "Ťažko hodnotiť zápas z pohľadu zdolaného mužstva. Veľmi dôležité bolo, že sme ustáli oslabenie na päť minút v druhej tretine. Tretiu časť sme mali dobre rozohranú a je paradoxné, že sme v nej prehrali zápas elementárnymi hrubými chybami."

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Góly: 18. M. Bakoš (Švarný, Dobroň), 42. Kukumberg, 47. L. Hudáček (Švarný), 49. L. Hudáček (Šatan)
Vylúčení: 1:4 na 2 min
rozhodovali: J. Konc - V. Snášel, Gajan
1793 divákov

Žilina: M. Laco (49. I. Murín) - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - Drábek, V. Nemec, Stupka - T. Sýkora, M. Drevenák, Smotrila - Jarab, Linet, Kubiš
Slovan: Konrád - Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, L. Kozák, Jerofejevs, Trška - Šatan, M. Hudec, L. Hudáček - D. Skokan, Kukumberg, Preisinger - M. Bartánus, Bulík, M. Bakoš - M. Sloboda, Macho, A. Kudrna

MHC Mountfield Martin - Dukla Trenčín 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 9. V. Škoda (Fadrný) - 15. P. Fabuš (Vizváry, Hlubuček), 59. A. Šťastný (Pardavý, P. Fabuš)
Vylúčení: 6:4 na 2 min
presilovky: 0:2
rozhodovali: Baluška - J. Tvrdoň, M. Orolin
1015 divákov

Martin: M. Šimko - Drgoň, Brcko, Leško, M. Výborný, Zukal, Matejka, Vartovník, Škumát - Zeliska, Galamboš, Michal Važan - Kriška, V. Škoda, Fadrný - Macejka, Miroslav Ižvolt, Šišovský - Themár, J. Cíger, M. Sobota
Trenčín: V. Kováč - Hlubuček, Vizváry, Habšuda, E. Bednár, Štindl, Gabriš - P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý - M. Daňo, Melichárek, J. Gašparovič - Sojčík, R. Tvrdoň, Tybor - O. Mikula, M. Filo, Jakúbek

HC Košice - HKm Zvolen 9:3 (5:2, 2:1, 2:0)Góly: 5. Martin Chovan (Dravecký, Pašek), 7. S. Gron (Michel Miklík, Michal Novák), 9. J. Tabaček (P. Bartoš, Zálešák), 10. Marcel Haščák (Pašek), 16. Pašek (Marcel Haščák), 38. S. Gron (Michel Miklík, Jenčík), 38. Dravecký (Pašek), 51. Michel Miklík (Jenčík, S. Gron), 56. S. Gron (Michel Miklík) - 10. Jindra (Škvaridlo, Zuzin), 17. L. Jurík (V. Baláž, Marek Slovák), 35. Brabenec
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Čurilla (Zvolen) na 10 min za nešp. správanie
rozhodovali: D. Konc - M. Korba, P. Korba
4833 divákov

Košice: Hylák - Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Michal Novák, Martin Chovan, Slimák - P. Bartoš, Kristek, Zálešák - Jenčík, S. Gron, Michel Miklík - Pašek, Marcel Haščák, Dravecký - Matúš Chovan, Mlynarovič, Jokeľ
Zvolen: Škrečko (od 10. min Trenčan) - Juraško, Hraško, M. Vantroba, J. Mucha, Jindra, Ťavoda, Zošiak - Marek Slovák, L. Jurík, V. Baláž - Otčenáš, Brabenec, Čurilla - Méry, Zuzin, Škvaridlo - Síkela, M. Jurík, Martin Ďaloga - Huňady

HCď05 B. Bystrica - HK Nitra 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)
Góly: 16. Ján Sýkora (Miroslav Hlinka), 40. Kútny (Ján Sýkora, Češík), 47. Jokila (Kristoffersson) - 28. Hamrák (H. Ručkay), 51. Ordzovenský (Martin Segľa), 56. Radulay (Martin Bača), 58. M. Štefanka (Hrnka)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše F. Nemček 10 min za nešportové správanie, Kristoffersson (obaja B. Bystrica) 10+DKZ za pichanie, Martin Bača 10 min za napadnutie hlavy a krku, H. Ručkay (obaja Nitra) 10+DKZ za sekanie
oslabenia: 0:1
rozhodovali: P. Grečko, J. Kubuš - M. Valach, Gavalier
1317 divákov

Banská Bystrica: Chorošun (59. Kostúr) - M. Grman, Bambúch, Brňák, Kubka, Beňa, Huba, Matoušek, Novajovský - F. Nemček, Jokila, Kristoffersson - Ján Sýkora, Pulliainen, Miroslav Hlinka - T. Hričina, Češík, Kútny - Marcinek, R. Heizer, M. Kokavec
Nitra: I. Fedor - Rais, Ďurák, Vosátko, Ordzovenský, Gurčík, Martin Bača, K. Grman, Tůma - H. Ručkay, Hamrák, G. Saliji - Radulay, M. Štefanka, Kropáč - Hrnka, Martin Segľa, Mašlonka - Šumichrast, Piačka, Bene

1. Košice 48 30 0 2 1 0 15 171:112 95
2. Slovan 48 29 0 1 3 3 12 163:117 95
3. Skalica 48 29 1 0 2 1 15 182:135 92
4. HK Poprad 48 26 2 1 4 1 14 167:127 89